Jesse Saajala
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1620
85 peliä
8-pallo
1617
38 peliä
9-pallo
1567
41 peliä
10-pallo
~1560
6 peliä
Ura
Pelit
85
Voitto-%
54 %
46–39
Erä-%
53 %
195–175
Vire (10 viimeisintä)
VHHVVVVHVH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 OMG! 1. divisioona |
6 | 67 % | 70 % | 1620 |
| 2025 OMG! 2. divisioona |
23 | 48 % | 50 % | 1618 |
| 2024 OMG! 2. divisioona |
14 | 50 % | 49 % | 1615 |
| 2023 Korona 2 2. divisioona |
17 | 76 % | 66 % | 1612 |
| 2022 Pub Mänty 1. divisioona |
18 | 39 % | 45 % | 1605 |
| 2020–21 Pub Mänty II-Divisioona |
2 | 100 % | 75 % | ~1590 |
| 2019–20 Männyn Profeetat II-Divisioona |
5 | 40 % | 40 % | ~1590 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 38 | 53 % | 52 % | 1617 |
| 9-pallo | 41 | 54 % | 52 % | 1567 |
| 10-pallo | 6 | 67 % | 70 % | ~1560 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.26 | Petri Kalliokorpi Taurus Iloinen Härkä |
1503 | 10 | 3–0 | 65 % |
| 22.10.26 | Niklas Hörkkö Satama 1 |
1720 | 10 | 0–3 | 39 % |
| 07.10.26 | Ville Rinkinen Pocket X |
1721 | 10 | 2–3 | 33 % |
| 30.09.26 | Ari Lågas Korona 1 |
1450 | 10 | 3–0 | 71 % |
| 23.09.26 | Tuomas Lindberg Pirate V |
1753 | 10 | 3–0 | 29 % |
| 17.09.26 | Markus Kanervo Talli |
1576 | 10 | 3–0 | 53 % |
| 17.03.26 | Boris Parkkunen Poimari |
1657 | 9 | 4–3 | 37 % |
| 11.03.26 | Boris Parkkunen Poimari |
1657 | 9 | 3–4 | 38 % |
| 04.03.26 | Boris Parkkunen Poimari |
1657 | 9 | 4–2 | 35 % |
| 26.02.26 | Sami Hovi Taurus Iloinen Härkä |
1680 | 9 | 3–4 | 37 % |
| 11.02.26 | Ilkka Yliportimo Pirates |
1554 | 9 | 0–4 | 57 % |
| 04.02.26 | Joni Peippo Poimari |
1377 | 9 | 4–1 | 82 % |
| 29.01.26 | Tien "Honkki" Hoang Lam Basso 3 |
1720 | 9 | 1–4 | 26 % |
| 22.01.26 | Ralf Brass Satama 1 |
1446 | 8 | 3–1 | 71 % |
| 15.01.26 | Antti Nummelin Jaska |
1455 | 9 | 3–4 | 78 % |
| 07.01.26 | Jussi Mäkinen Raision Keilis |
~1410 | 9 | 4–3 | 82 % |
| 18.12.25 | Jussi Laaksonen Taurus Iloinen Härkä |
1686 | 9 | 4–0 | 38 % |
| 10.12.25 | Miikkael "Miksu" Söderlund Pirates |
1687 | 9 | 1–4 | 37 % |
| 03.12.25 | Pasi Suominen Poimari |
1418 | 8 | 3–0 | 72 % |
| 27.11.25 | Roni Ruohonen Basso 3 |
1665 | 9 | 4–3 | 36 % |
| 20.11.25 | Toni Miettinen Satama 1 |
1545 | 9 | 3–4 | 50 % |
| 12.11.25 | Timi Teikari Jaska |
1466 | 9 | 4–2 | 71 % |
| 06.11.25 | Erkka Kettunen Raision Keilis |
1653 | 8 | 2–3 | 42 % |
| 28.10.25 | Heikki Vainikka Taurus Iloinen Härkä |
1586 | 8 | 3–2 | 51 % |
| 15.10.25 | Pasi Suominen Poimari |
1418 | 8 | 1–3 | 72 % |
| 09.10.25 | Tien "Hani" Hoan Lam Basso 3 |
1714 | 9 | 2–4 | 29 % |
| 01.10.25 | Markus Ylitalo Satama 1 |
1698 | 8 | 2–3 | 38 % |
| 24.09.25 | Henri Tähtinen Jaska |
1685 | 8 | 1–3 | 43 % |
| 16.09.25 | Jussi Mäkinen Raision Keilis |
~1410 | 9 | 4–1 | 85 % |
| 02.04.25 | Mika "Mäxä" Mäkilä Talli |
1685 | 8 | 0–3 | 45 % |
| 27.03.25 | Mika "Mäxä" Mäkilä Talli |
1685 | 8 | 2–3 | 45 % |
| 19.03.25 | Tony Jaekel Fox |
1584 | 8 | 3–0 | 50 % |
| 12.03.25 | Tony Jaekel Fox |
1584 | 8 | 3–2 | 49 % |
| 05.03.25 | Miika Koivikko Fox |
1621 | 8 | 3–0 | 49 % |
| 27.02.25 | Kristian Mahnala Moision Olkkari 1 |
1885 | 8 | 2–3 | 14 % |
| 06.02.25 | Henrik Arnell Cotton 1 |
1473 | 8 | 3–2 | 69 % |
| 15.01.25 | Heikki Vainikka Taurus Iloinen Härkä |
1586 | 9 | 3–1 | 48 % |
| 18.12.24 | Jani Korhonen Moision Olkkari 1 |
1716 | 8 | 3–2 | 27 % |
| 12.11.24 | Marko "Tikko" Hietikko Taurus Iloinen Härkä |
1555 | 9 | 0–3 | 70 % |
| 31.10.24 | Kristian Mahnala Moision Olkkari 1 |
1885 | 8 | 1–3 | 16 % |
| 10.10.24 | Niilo Kesälä Talli |
1435 | 9 | 1–3 | 77 % |
| 02.10.24 | Ville Virtanen Raision Keilis |
1470 | 9 | 3–0 | 46 % |
| 19.09.24 | Harry Vihervirta Fox |
1601 | 9 | 0–3 | 52 % |
| 10.04.24 | Manu Randell Raision Keilis 2 |
1611 | 9 | 3–0 | 48 % |
| 03.04.24 | Manu Randell Raision Keilis 2 |
1611 | 9 | 1–3 | 50 % |
| 13.03.24 | Ninni Heikkilä Proffa 2 |
1436 | 9 | 3–0 | 67 % |
| 07.03.24 | Kristian "Krisu" Stenroos Galaxie 3 |
1486 | 9 | 3–0 | 67 % |
| 29.02.24 | Henrik Arnell Cotton 1 |
1466 | 8 | 3–0 | 69 % |
| 13.02.24 | Timo Sipilä Poimari |
1544 | 9 | 0–3 | 55 % |
| 07.02.24 | Tommi Peltonen Talli |
1418 | 9 | 1–3 | 69 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29