Markku "Tonni" Mäkelä
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1678
158 peliä
8-pallo
1718
136 peliä
9-pallo
~1560
11 peliä
10-pallo
~1490
11 peliä
Ura
Pelit
158
Voitto-%
59 %
94–64
Erä-%
56 %
366–293
Vire (10 viimeisintä)
VHVHVVHHHV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Pocket X 1. divisioona |
5 | 60 % | 58 % | 1678 |
| 2025 Pocket X 1. divisioona |
22 | 59 % | 52 % | 1679 |
| 2024 Pocket X 1. divisioona |
12 | 67 % | 62 % | 1679 |
| 2023 Pocket X 1. divisioona |
10 | 30 % | 44 % | 1678 |
| 2022 Pocket X 1. divisioona |
16 | 50 % | 53 % | 1679 |
| 2020–21 Pocket X Mestaruussarja |
13 | 38 % | 45 % | 1684 |
| 2019–20 Pocket X I-Divisioona |
17 | 76 % | 64 % | 1685 |
| 2018–19 Pocket X I-Divisioona |
20 | 50 % | 46 % | 1681 |
| 2017–18 Pocket X I-Divisioona |
19 | 58 % | 57 % | 1680 |
| 2016–17 Pocket X II-Divisioona |
24 | 83 % | 69 % | ~1680 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 136 | 62 % | 57 % | 1718 |
| 9-pallo | 11 | 36 % | 49 % | ~1560 |
| 10-pallo | 11 | 45 % | 47 % | ~1490 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 04.11.26 | Harri Soini Satama 1 |
~1500 | 8 | 3–0 | 64 % |
| 21.10.26 | Eetu Fromholdt Pirate V |
1633 | 9 | 3–4 | 56 % |
| 15.10.26 | Joni Rautajoki Korona 1 |
1385 | 9 | 4–3 | 89 % |
| 07.10.26 | Henri Tähtinen OMG! |
1685 | 8 | 2–3 | 50 % |
| 01.10.26 | Niilo Kesälä Talli |
1441 | 8 | 3–1 | 81 % |
| 11.04.26 | Jesse "pappa" Aaltonen Taimon Krouvi |
1545 | 8 | 3–0 | 65 % |
| 11.04.26 | Lauri Linden Taimon Krouvi |
1814 | 8 | 2–3 | 31 % |
| 08.04.26 | Kristian Mahnala Moision Olkkari 1 |
1880 | 8 | 1–3 | 20 % |
| 02.04.26 | Kristian Mahnala Moision Olkkari 1 |
1880 | 8 | 0–3 | 21 % |
| 24.03.26 | Jesse Aaltonen Moision Olkkari 1 |
1701 | 8 | 3–2 | 48 % |
| 19.03.26 | Niklas Hörkkö Fox 1 |
1717 | 8 | 3–1 | 46 % |
| 11.03.26 | Arto Sipilä Fox 1 |
1536 | 8 | 3–2 | 71 % |
| 05.03.26 | Niklas Hörkkö Fox 1 |
1717 | 8 | 3–2 | 45 % |
| 05.02.26 | Santtu Penttilä Flex |
1741 | 8 | 1–3 | 41 % |
| 27.01.26 | Jesse Aaltonen Moision Olkkari 1 |
1701 | 8 | 0–3 | 50 % |
| 20.01.26 | Niklas Hörkkö Fox 1 |
1717 | 8 | 1–3 | 49 % |
| 13.01.26 | Esa "Essi" Aho Habby Bull |
1538 | 8 | 3–2 | 72 % |
| 08.01.26 | Onni Vaininen Aura III |
1577 | 8 | 3–2 | 60 % |
| 16.12.25 | Toni Ahlvik Taimon Krouvi |
1608 | 8 | 2–3 | 69 % |
| 02.12.25 | Ville Aholainen Flex |
1670 | 8 | 3–1 | 51 % |
| 12.11.25 | Henri "Möyne" Vesterinen Habby Bull |
1431 | 8 | 3–1 | 82 % |
| 05.11.25 | Marko Parkkola Aura III |
1654 | 8 | 3–1 | 49 % |
| 30.10.25 | Esa Juvala Taimon Krouvi |
1747 | 8 | 3–0 | 34 % |
| 21.10.25 | Mika "Mäxä" Mäkilä Talli |
1687 | 8 | 3–1 | 49 % |
| 09.10.25 | Kristian Mahnala Moision Olkkari 1 |
1883 | 8 | 0–3 | 21 % |
| 24.09.25 | Antton Laine Habby Bull |
1588 | 8 | 0–3 | 68 % |
| 18.09.25 | Nuutti Uusitalo Aura III |
1398 | 9 | 4–2 | 89 % |
| 09.04.25 | Mikko Nousiainen Korona 1 |
1667 | 9 | 2–4 | 47 % |
| 01.04.25 | Antton Laine Korona 1 |
1583 | 8 | 3–2 | 70 % |
| 26.03.25 | Jouko Hiltunen Korona 1 |
1937 | 8 | 1–3 | 20 % |
| 26.02.25 | Jimi Yli-Pohja Galaxie 13 |
1491 | 8 | 3–0 | 74 % |
| 13.02.25 | Hannu Idström Korona 1 |
1490 | 9 | 4–1 | 76 % |
| 29.01.25 | Ilkka Helajärvi Korona 2 |
1459 | 8 | 3–0 | 76 % |
| 19.12.24 | Jimi Yli-Pohja Galaxie 13 |
1491 | 8 | 3–1 | 71 % |
| 10.12.24 | Antton Laine Korona 1 |
1580 | 8 | 3–2 | 67 % |
| 05.12.24 | Antti Toivonen Bar Koivu |
1656 | 8 | 2–3 | 51 % |
| 07.11.24 | Pasi Suominen Poimari |
1416 | 8 | 3–1 | 85 % |
| 23.10.24 | Joona Ståhlstöm Korona 1 |
1454 | 8 | 2–3 | 76 % |
| 10.10.24 | Markus Poikonen Korona 2 |
1549 | 8 | 3–0 | 65 % |
| 13.03.24 | Esa Oksa Korona 1 |
1672 | 9 | 2–4 | 43 % |
| 28.02.24 | Lauri Vaininen Aura III |
1591 | 8 | 1–3 | 72 % |
| 15.02.24 | Aleksi Sippola Iloinen Härkä |
1812 | 8 | 1–3 | 36 % |
| 01.02.24 | Aki Mundolin Flex |
1849 | 8 | 3–0 | 25 % |
| 17.01.24 | Jarkko Vehviläinen Korona 1 |
1586 | 8 | 3–1 | 56 % |
| 10.01.24 | Juho Toivonen BullShit! |
1526 | 8 | 2–3 | 76 % |
| 12.12.23 | Ville Kyynäräinen Aura III |
1449 | 8 | 3–1 | 83 % |
| 01.11.23 | Jani Korhonen BullShit! |
1719 | 8 | 2–3 | 43 % |
| 19.10.23 | Vesa Nieminen Iloinen Härkä |
1710 | 9 | 3–4 | 47 % |
| 05.10.23 | Santtu Penttilä Flex |
1744 | 8 | 0–3 | 37 % |
| 12.04.23 | Minh Su Tran Basson pelimiehet |
1766 | 8 | 2–3 | 40 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29