Ilkka Helajärvi
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1459
128 peliä
8-pallo
1496
116 peliä
9-pallo
~1346
12 peliä
Ura
Pelit
128
Voitto-%
39 %
50–78
Erä-%
43 %
208–278
Vire (10 viimeisintä)
VVHVHHHVHH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Korona 1 1. divisioona |
3 | 67 % | 54 % | 1459 |
| 2025 Korona 1 Mestaruussarja |
20 | 20 % | 31 % | 1457 |
| 2024 Korona 2 1. divisioona |
18 | 33 % | 39 % | 1459 |
| 2023 Korona 2 2. divisioona |
21 | 52 % | 54 % | 1461 |
| 2022 Korona 2 3. divisioona |
20 | 50 % | 47 % | 1456 |
| 2020–21 Korona 2 III-Divisioona |
6 | 33 % | 42 % | 1435 |
| 2019–20 Korona 2 III-Divisioona |
3 | 33 % | 47 % | 1427 |
| 2018–19 Korona 2 III-Divisioona |
2 | 0 % | 14 % | 1414 |
| 2017–18 Korona 2 III-Divisioona |
21 | 33 % | 41 % | 1408 |
| 2015–16 Bar Korona 2 III-Divisioona B-lohko |
14 | 50 % | 47 % | ~1405 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 116 | 41 % | 44 % | 1496 |
| 9-pallo | 12 | 25 % | 32 % | ~1346 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 15.10.26 | Tuomas Rantasalo Pocket X |
1577 | 8 | 3–2 | 32 % |
| 07.10.26 | Eetu Fromholdt Pirate V |
1633 | 8 | 3–1 | 23 % |
| 15.09.26 | Petri Nummi Taurus Iloinen Härkä |
1580 | 8 | 1–3 | 33 % |
| 25.02.26 | Ville Rapala Pirate V |
1515 | 8 | 3–2 | 40 % |
| 12.02.26 | Toni Johansson Galaxie 1 |
1617 | 8 | 0–3 | 30 % |
| 05.02.26 | Bryan Dela Cruz Pocket 1 |
~1689 | 9 | 0–4 | 23 % |
| 29.01.26 | Petteri Forsström Proffa |
1681 | 8 | 1–3 | 21 % |
| 21.01.26 | Mattias Bäck Par Rocks |
1519 | 8 | 3–0 | 35 % |
| 15.01.26 | Aleksi Sippola Iloinen Härkä |
1815 | 8 | 1–3 | 11 % |
| 08.01.26 | Rami Nurmi Bar Koivu |
1680 | 8 | 1–3 | 19 % |
| 17.12.25 | Ville Rapala Pirate V |
1516 | 8 | 2–3 | 41 % |
| 11.12.25 | Toni Johansson Galaxie 1 |
1616 | 8 | 0–3 | 36 % |
| 04.12.25 | Jesse Mattila Pocket 1 |
1736 | 8 | 0–3 | 18 % |
| 27.11.25 | Petteri Forsström Proffa |
1681 | 8 | 0–3 | 23 % |
| 20.11.25 | Jesper Lindström Par Rocks |
1443 | 8 | 3–1 | 50 % |
| 13.11.25 | Pertti Muurainen Iloinen Härkä |
1857 | 8 | 1–3 | 7 % |
| 30.10.25 | Jussi Salovaara Pirate V |
1697 | 9 | 1–4 | 16 % |
| 23.10.25 | Toni Johansson Galaxie 1 |
1616 | 9 | 1–4 | 37 % |
| 16.10.25 | Nuno Francisco Pocket 1 |
1881 | 8 | 1–3 | 8 % |
| 09.10.25 | Antti Kallioinen Proffa |
1535 | 8 | 2–3 | 45 % |
| 01.10.25 | Mattias Bäck Par Rocks |
1521 | 8 | 3–2 | 31 % |
| 25.09.25 | Henri Toivonen Iloinen Härkä |
1677 | 8 | 2–3 | 24 % |
| 18.09.25 | Lassi Heiskanen Bar Koivu |
1805 | 8 | 0–3 | 12 % |
| 26.02.25 | Lassi Heiskanen Bar Koivu |
1805 | 8 | 3–2 | 10 % |
| 05.02.25 | Niko Laakso Aura III |
~1591 | 8 | 0–3 | 34 % |
| 29.01.25 | Markku "Tonni" Mäkelä Pocket X |
1679 | 8 | 0–3 | 24 % |
| 23.01.25 | Eetu Oksanen Poimari |
1574 | 8 | 3–1 | 34 % |
| 16.01.25 | Antti Koivula Galaxie 13 |
1661 | 8 | 1–3 | 26 % |
| 10.01.25 | Esa Oksa Korona 1 |
1667 | 9 | 0–4 | 19 % |
| 18.12.24 | Jarno Suhonen Bar Koivu |
1690 | 8 | 1–3 | 26 % |
| 04.12.24 | Ville Kyynäräinen Aura III |
1451 | 8 | 3–0 | 56 % |
| 27.11.24 | Jere Salminen Pocket X |
1512 | 9 | 3–4 | 36 % |
| 21.11.24 | Pasi Suominen Poimari |
1416 | 8 | 1–3 | 65 % |
| 12.11.24 | Henri "Pötkö" Väisänen Galaxie 13 |
1780 | 8 | 1–3 | 15 % |
| 07.11.24 | Esa Oksa Korona 1 |
1667 | 8 | 2–3 | 20 % |
| 31.10.24 | Risto Kankaanpää Bar Koivu |
1627 | 8 | 0–3 | 32 % |
| 16.10.24 | Tuomas Timisjärvi Aura III |
1750 | 8 | 0–3 | 17 % |
| 10.10.24 | Jan Salminen Pocket X |
1562 | 8 | 3–0 | 50 % |
| 03.10.24 | Eetu Oksanen Poimari |
1575 | 8 | 1–3 | 38 % |
| 26.09.24 | Torsti Haapio Galaxie 13 |
1798 | 8 | 3–2 | 9 % |
| 19.09.24 | Hannu Idström Korona 1 |
1491 | 8 | 3–0 | 44 % |
| 10.04.24 | Erkka Kettunen Raision Keilis 2 |
1649 | 8 | 3–0 | 23 % |
| 03.04.24 | Sami Vanne Raision Keilis 2 |
1528 | 9 | 0–3 | 44 % |
| 27.03.24 | Jaakko Numminen Raision Keilis 2 |
1400 | 8 | 2–3 | 65 % |
| 13.03.24 | Jarno Heikkilä Proffa 2 |
1651 | 8 | 3–0 | 19 % |
| 07.03.24 | Jani Heikkilä Galaxie 3 |
1398 | 9 | 3–1 | 57 % |
| 29.02.24 | Toni Finnholm Cotton 1 |
1623 | 8 | 2–3 | 22 % |
| 13.02.24 | Boris Parkkunen Poimari |
1662 | 8 | 1–3 | 21 % |
| 07.02.24 | Mika "Mäxä" Mäkilä Talli |
1674 | 8 | 0–3 | 28 % |
| 01.02.24 | Jaakko Numminen Raision Keilis 2 |
1400 | 8 | 3–0 | 58 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29