Markus Kanervo
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1577
170 peliä
8-pallo
1618
119 peliä
9-pallo
~1543
11 peliä
10-pallo
~1286
19 peliä
Ura
Pelit
170
Voitto-%
48 %
82–88
Erä-%
49 %
335–346
Vire (10 viimeisintä)
VHHHVHHVHV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Talli 1. divisioona |
2 | 50 % | 50 % | 1577 |
| 2025 Talli 1. divisioona |
10 | 40 % | 40 % | 1576 |
| 2024 Talli 2. divisioona |
13 | 54 % | 56 % | 1580 |
| 2023 Talli 2. divisioona |
18 | 56 % | 55 % | 1583 |
| 2022 Talli 2. divisioona |
21 | 57 % | 53 % | 1584 |
| 2020–21 Poimari 1 I-Divisioona |
5 | 60 % | 65 % | 1578 |
| 2019–20 Poimari 1 I-Divisioona |
14 | 50 % | 50 % | 1571 |
| 2018–19 Talli II-Divisioona |
15 | 67 % | 59 % | 1563 |
| 2017–18 Tapper`s Inn I-Divisioona |
19 | 42 % | 41 % | 1553 |
| 2016–17 Tapper`s Inn Mestaruussarja |
9 | 22 % | 36 % | 1548 |
| 2015–16 Tapper`s InnToo I-Divisioona |
12 | 42 % | 46 % | 1546 |
| 2014–15 Tapper´s Inn Mestaruussarja |
11 | 9 % | 26 % | 1545 |
| 2013–14 Tapper`s Inn I-Divisioona |
21 | 57 % | 57 % | ~1547 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 21 | 57 % | 57 % | |
| 8-pallo | 119 | 51 % | 51 % | 1618 |
| 9-pallo | 11 | 55 % | 48 % | ~1543 |
| 10-pallo | 19 | 16 % | 28 % | ~1286 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.26 | Jesse Huhtanen Pirate V |
1697 | 9 | 4–1 | 28 % |
| 17.09.26 | Jesse Saajala OMG! |
1620 | 10 | 0–3 | 47 % |
| 12.03.26 | Joni Salovaara Flex |
1545 | 8 | 1–3 | 53 % |
| 03.03.26 | Jouko Hiltunen Flex |
1938 | 8 | 2–3 | 11 % |
| 26.02.26 | Kim Laakso Habby Bull |
~1304 | 9 | 4–3 | 86 % |
| 11.02.26 | Rasmus Kordelin Pocket X |
1707 | 8 | 0–3 | 37 % |
| 15.01.26 | Jani Korhonen Moision Olkkari 1 |
1712 | 9 | 0–4 | 31 % |
| 16.12.25 | Jesse Strömberg Habby Bull |
1592 | 9 | 4–3 | 48 % |
| 04.12.25 | Jerry Lastunen Taimon Krouvi |
~1563 | 9 | 0–4 | 70 % |
| 27.11.25 | Onni Vaininen Aura III |
1579 | 9 | 4–2 | 42 % |
| 30.10.25 | Juho Toivonen Habby Bull |
1536 | 8 | 0–3 | 68 % |
| 02.10.25 | Ville Aholainen Flex |
1670 | 9 | 4–1 | 34 % |
| 27.02.25 | Harry Vihervirta Fox |
1601 | 9 | 0–3 | 50 % |
| 30.01.25 | Jouni Tammi OMG! |
1504 | 8 | 2–3 | 66 % |
| 15.01.25 | Markus Ylitalo Satama 1 |
1695 | 8 | 1–3 | 45 % |
| 09.01.25 | Mika Lauri Cotton 1 |
1367 | 8 | 3–1 | 80 % |
| 18.12.24 | Mika Lavi Fox |
1676 | 8 | 2–3 | 40 % |
| 12.12.24 | Ari "Arska" Tiistola Raision Keilis |
1369 | 8 | 3–0 | 81 % |
| 03.12.24 | Tommi Seppälä Taurus Iloinen Härkä |
~1233 | 8 | 3–1 | 85 % |
| 28.11.24 | Jani Lehtonen OMG! |
1612 | 8 | 3–2 | 44 % |
| 14.11.24 | Tomi Hämälainen Satama 1 |
1633 | 8 | 3–0 | 43 % |
| 07.11.24 | Aleksi Kojo Cotton 1 |
1571 | 9 | 2–3 | 56 % |
| 31.10.24 | Miika Koivikko Fox |
1620 | 8 | 1–3 | 49 % |
| 17.10.24 | Marko "Tikko" Hietikko Taurus Iloinen Härkä |
1554 | 8 | 3–0 | 72 % |
| 10.10.24 | Antti Välilä OMG! |
1655 | 8 | 3–1 | 50 % |
| 20.04.24 | Paavo Vaari Raision Keilis 2 |
1672 | 8 | 1–3 | 40 % |
| 20.04.24 | Teppo Veikkanen Raision Keilis 2 |
~1470 | 8 | 0–3 | 75 % |
| 20.04.24 | Torsti Haapio Galaxie 3 |
1803 | 8 | 2–3 | 18 % |
| 20.04.24 | Jussi Laaksonen Galaxie 3 |
1688 | 8 | 0–3 | 37 % |
| 09.04.24 | Lauri Kauppinen Cotton 1 |
1470 | 8 | 3–1 | 71 % |
| 02.04.24 | Sami Harjula Cotton 1 |
1509 | 8 | 0–3 | 71 % |
| 26.03.24 | Tero Honko Cotton 1 |
1494 | 8 | 3–0 | 67 % |
| 19.03.24 | Henri "Pötkö" Väisänen Galaxie 3 |
1779 | 8 | 1–3 | 34 % |
| 14.03.24 | Mika Lauri Cotton 1 |
1368 | 8 | 3–1 | 81 % |
| 06.03.24 | Mikko Jokinen Poimari |
1632 | 8 | 3–2 | 52 % |
| 30.01.24 | Jukka-Pekka Sillanpää Proffa 2 |
1553 | 8 | 3–1 | 51 % |
| 23.01.24 | Matti Simolin Galaxie 3 |
1504 | 8 | 3–0 | 65 % |
| 18.01.24 | Sami Harjula Cotton 1 |
1508 | 8 | 3–0 | 66 % |
| 11.01.24 | Boris Parkkunen Poimari |
1662 | 9 | 2–3 | 37 % |
| 07.12.23 | Mikael Granholm Raision Keilis 2 |
1637 | 8 | 3–0 | 39 % |
| 23.11.23 | Jukka-Pekka Sillanpää Proffa 2 |
1554 | 8 | 3–1 | 43 % |
| 02.11.23 | Elias Kaartosalmi Poimari |
1568 | 8 | 1–3 | 59 % |
| 19.10.23 | Janne Kanerva Raision Keilis 2 |
~1283 | 8 | 3–0 | 71 % |
| 22.04.23 | Lassi Heiskanen Bar Koivu 2 |
1824 | 8 | 0–3 | 15 % |
| 22.04.23 | Miika Laukkanen Bar Koivu 2 |
1609 | 9 | 3–2 | 53 % |
| 22.04.23 | Ville Aholainen Flex |
1675 | 8 | 1–3 | 41 % |
| 22.04.23 | Santtu Penttilä Flex |
1746 | 8 | 0–3 | 27 % |
| 11.04.23 | – Raision Keilis |
8 | luovutus | ||
| 05.04.23 | Teppo Veikkanen Raision Keilis |
~1466 | 8 | 3–1 | 72 % |
| 30.03.23 | Teppo Veikkanen Raision Keilis |
~1466 | 8 | 2–3 | 76 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29