Joni Salovaara
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1544
163 peliä
8-pallo
1553
104 peliä
9-pallo
~1537
24 peliä
10-pallo
~1407
16 peliä
Ura
Pelit
163
Voitto-%
40 %
66–97
Erä-%
44 %
306–388
Vire (10 viimeisintä)
VVHHHVVHVH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Korona 1 1. divisioona |
3 | 67 % | 50 % | 1544 |
| 2025 Flex 1. divisioona |
9 | 56 % | 45 % | 1545 |
| 2024 Flex Mestaruussarja |
11 | 27 % | 38 % | 1548 |
| 2023 Flex 1. divisioona |
10 | 50 % | 54 % | 1549 |
| 2022 Korona 1 Mestaruussarja |
14 | 14 % | 33 % | 1549 |
| 2020–21 Pub Jaska 2 I-Divisioona |
17 | 41 % | 40 % | 1547 |
| 2019–20 Jaska2 I-Divisioona |
10 | 40 % | 48 % | 1550 |
| 2018–19 Pub Jaska 2 I-Divisioona |
13 | 23 % | 40 % | 1552 |
| 2017–18 Pub Jaska 2 I-Divisioona |
11 | 55 % | 51 % | 1557 |
| 2016–17 GBilis United I-Divisioona |
7 | 14 % | 32 % | 1562 |
| 2015–16 Galaxie Kakkonen Mestaruussarja |
20 | 35 % | 39 % | 1570 |
| 2014–15 Galaxie kakkonen I-Divisioona |
19 | 53 % | 50 % | 1583 |
| 2013–14 Show Time Mestaruussarja |
19 | 58 % | 53 % | ~1597 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 19 | 58 % | 53 % | |
| 8-pallo | 104 | 38 % | 43 % | 1553 |
| 9-pallo | 24 | 42 % | 45 % | ~1537 |
| 10-pallo | 16 | 38 % | 37 % | ~1407 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 29.10.26 | Ville Sarkki Satama 1 |
1527 | 8 | 3–2 | 52 % |
| 07.10.26 | Marianne Rusi Pirate V |
1410 | 9 | 4–2 | 70 % |
| 24.09.26 | Juuso Kuopila Talli |
1353 | 9 | 1–4 | 82 % |
| 11.04.26 | Jani Korhonen Moision Olkkari 1 |
1712 | 9 | 2–4 | 25 % |
| 02.04.26 | Jesse "pappa" Aaltonen Taimon Krouvi |
1545 | 9 | 0–4 | 53 % |
| 12.03.26 | Markus Kanervo Talli |
1576 | 8 | 3–1 | 47 % |
| 05.02.26 | Jan Salminen Pocket X |
1570 | 9 | 4–2 | 49 % |
| 29.01.26 | Jere Peltonen Taimon Krouvi |
1645 | 8 | 0–3 | 41 % |
| 22.01.26 | Jarkko Joensuu Talli |
~1415 | 8 | 3–1 | 69 % |
| 06.11.25 | Jarkko Kylander Moision Olkkari 1 |
1672 | 9 | 0–4 | 27 % |
| 16.10.25 | Jere Salminen Pocket X |
1504 | 9 | 4–3 | 50 % |
| 02.10.25 | Tomi Salminen Talli |
1705 | 8 | 3–1 | 33 % |
| 30.01.25 | Aleksi Sippola Iloinen Härkä |
1813 | 9 | 1–4 | 17 % |
| 09.01.25 | Sami Jokinen Pocket 1 |
2030 | 9 | 4–1 | 2 % |
| 12.12.24 | Jussi Salovaara Pirate V |
1699 | 8 | 1–3 | 35 % |
| 28.11.24 | Kai Keihola Iloinen Härkä |
1936 | 8 | 1–3 | 8 % |
| 14.11.24 | Jesper Jakobsson Par Rocks |
1721 | 9 | 2–4 | 25 % |
| 31.10.24 | Jari "JT" Tamminen Galaxie 1 |
1807 | 8 | 0–3 | 23 % |
| 24.10.24 | Ville Rapala Pirate V |
1517 | 9 | 2–4 | 54 % |
| 10.10.24 | Henri Toivonen Iloinen Härkä |
1676 | 8 | 0–3 | 36 % |
| 03.10.24 | Miika Merta Proffa |
1665 | 9 | 2–4 | 41 % |
| 25.09.24 | Dennis Hellström Par Rocks |
1540 | 9 | 4–2 | 55 % |
| 19.09.24 | Martin Langford Pocket 1 |
1839 | 8 | 3–2 | 20 % |
| 20.04.24 | Jaakko Ruohisto Aura III |
1744 | 8 | 1–3 | 24 % |
| 21.03.24 | Hannu Idström Korona 1 |
1492 | 9 | 4–1 | 54 % |
| 07.03.24 | Henrik Hartikka Aura III |
1580 | 8 | 2–3 | 61 % |
| 10.01.24 | Onni Vaininen Aura III |
1607 | 9 | 0–4 | 34 % |
| 07.12.23 | Toni Luotonen Bar Koivu |
~1303 | 9 | 4–3 | 86 % |
| 23.11.23 | Anna Busk Pocket X |
~1239 | 9 | 4–0 | 80 % |
| 09.11.23 | Jesse Aaltonen BullShit! |
1682 | 8 | 3–1 | 36 % |
| 02.11.23 | Jaakko Ruohisto Aura III |
1744 | 9 | 3–4 | 20 % |
| 19.10.23 | Risto Kankaanpää Bar Koivu |
1626 | 8 | 2–3 | 36 % |
| 05.10.23 | Timo Leiniö Pocket X |
1698 | 9 | 4–1 | 31 % |
| 23.03.23 | Ari Sinervo Härkä 2 |
1796 | 9 | 1–4 | 16 % |
| 15.03.23 | Johan Sjödahl Par Rocks |
1711 | 8 | 1–3 | 24 % |
| 09.03.23 | Antti Kallioinen Proffa |
1529 | 9 | 4–1 | 50 % |
| 09.02.23 | Petri "Tami" Tamminen Härkä 2 |
1876 | 8 | 2–3 | 11 % |
| 02.02.23 | Mathias Willstedt Par Rocks |
1866 | 9 | 1–4 | 12 % |
| 26.01.23 | Tony Silvan Proffa |
1743 | 8 | 1–3 | 20 % |
| 15.12.22 | Martin Langford Galaxie 1 |
1828 | 8 | 0–3 | 17 % |
| 30.11.22 | Mathias Willstedt Par Rocks |
1864 | 9 | 2–4 | 12 % |
| 24.11.22 | Jesse Laihonen Proffa |
1781 | 8 | 1–3 | 22 % |
| 17.11.22 | Veli-Pekka Heinonen Pocket 1 |
1658 | 9 | 3–4 | 37 % |
| 08.11.22 | Sami Ollila Galaxie 1 |
1745 | 8 | 1–3 | 40 % |
| 01.11.22 | Juho Kelhu Härkä 2 |
1718 | 8 | 1–3 | 26 % |
| 13.10.22 | Sami Jokinen Pocket 1 |
2033 | 8 | 0–3 | 5 % |
| 06.10.22 | Jari "JT" Tamminen Galaxie 1 |
1794 | 8 | 3–1 | 19 % |
| ~03.03.21 | Joni Aaltonen Grillihärkä |
1644 | 8 | 0–3 | 39 % |
| ~17.02.21 | Juha Vuorenpää Moision Rokkari |
1382 | 8 | 2–3 | 75 % |
| ~10.02.21 | Janne Haltia Basso 1 |
1584 | 8 | 1–3 | 45 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29