Sami Aaltonen
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1956
80 peliä
8-pallo
1998
75 peliä
9-pallo
~1656
1 peliä
10-pallo
~1471
4 peliä
Ura
Pelit
80
Voitto-%
78 %
62–18
Erä-%
68 %
212–101
Vire (10 viimeisintä)
VVVVVVVVHV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Pocket 1 Mestaruussarja |
2 | 100 % | 75 % | 1956 |
| 2025 Pocket 1 Mestaruussarja |
8 | 88 % | 72 % | 1956 |
| 2024 Pocket 1 Mestaruussarja |
10 | 80 % | 66 % | 1953 |
| 2023 Pocket 1 Mestaruussarja |
10 | 90 % | 71 % | 1951 |
| 2022 Pocket 1 Mestaruussarja |
10 | 80 % | 70 % | 1946 |
| 2020–21 Pocket 1 Mestaruussarja |
13 | 69 % | 63 % | 1935 |
| 2019–20 Pocket 1 Mestaruussarja |
9 | 89 % | 83 % | 1930 |
| 2018–19 Pocket 1 Mestaruussarja |
7 | 57 % | 57 % | ~1921 |
| 2017–18 Pocket 1/2 Mestaruussarja |
11 | 64 % | 61 % | ~1913 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 75 | 81 % | 70 % | 1998 |
| 9-pallo | 1 | 0 % | 43 % | ~1656 |
| 10-pallo | 4 | 25 % | 29 % | ~1471 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 22.10.26 | Jani Korhonen Moision Olkkari 1 |
1712 | 8 | 3–1 | 80 % |
| 15.10.26 | Joonas Lallo Galaxie 1 |
1728 | 8 | 3–1 | 79 % |
| 11.04.26 | Jari "JT" Tamminen Galaxie 1 |
1812 | 8 | 3–0 | 69 % |
| 11.04.26 | Jari "JT" Tamminen Galaxie 1 |
1812 | 8 | 3–2 | 69 % |
| 31.03.26 | Arto Henriksson Proffa |
1778 | 8 | 3–2 | 72 % |
| 28.01.26 | Ville Rapala Pirate V |
1515 | 8 | 3–0 | 93 % |
| 11.12.25 | Tomi Kangas Iloinen Härkä |
1845 | 8 | 3–0 | 61 % |
| 27.11.25 | Jussi Salovaara Pirate V |
1697 | 8 | 3–2 | 80 % |
| 06.11.25 | Jesse Laihonen Proffa |
1784 | 8 | 2–3 | 74 % |
| 23.10.25 | Sebastian Jokinen Iloinen Härkä |
~1646 | 8 | 3–0 | 84 % |
| 12.04.25 | Sami Ollila Galaxie 1 |
1774 | 8 | 1–3 | 75 % |
| 12.04.25 | Tommi Laine Galaxie 1 |
1849 | 8 | 3–0 | 66 % |
| 02.04.25 | Mattias Bäck Par Rocks |
1527 | 8 | 3–2 | 88 % |
| 09.01.25 | Aki Mundolin Flex |
1848 | 8 | 3–1 | 64 % |
| 18.12.24 | Mattias Bäck Par Rocks |
1530 | 8 | 2–3 | 89 % |
| 28.11.24 | Ville Rapala Pirate V |
1516 | 8 | 3–0 | 92 % |
| 21.11.24 | Esa Juvala Taimon Krouvi |
1753 | 8 | 3–1 | 69 % |
| 06.11.24 | Aki Mundolin Flex |
1848 | 8 | 3–2 | 63 % |
| 30.10.24 | Jesper Lindström Par Rocks |
1446 | 8 | 3–1 | 95 % |
| 24.09.24 | Henri Tähtinen Iloinen Härkä |
1680 | 8 | 3–1 | 83 % |
| 20.04.24 | Tomi Kangas Härkä 2 |
1845 | 8 | 3–0 | 59 % |
| 20.04.24 | Kai Keihola Härkä 2 |
1939 | 8 | 3–0 | 41 % |
| 20.04.24 | Mikko Tuomi Proffa |
1830 | 9 | 3–4 | 68 % |
| 29.02.24 | Jimmy Wikman Härkä 2 |
~1873 | 8 | 3–1 | 59 % |
| 15.02.24 | Tommi Laine Galaxie 1 |
1842 | 8 | 3–1 | 64 % |
| 08.02.24 | Toni Ahlvik Taimon Krouvi |
1595 | 8 | 3–1 | 90 % |
| 01.02.24 | Tony Silvan Proffa |
1743 | 8 | 3–2 | 73 % |
| 30.11.23 | Aleksi Helin Taimon Krouvi |
1567 | 8 | 3–2 | 90 % |
| 23.11.23 | Miika Merta Proffa |
1659 | 8 | 3–0 | 86 % |
| 12.10.23 | Esa Juvala Taimon Krouvi |
1766 | 8 | 3–1 | 64 % |
| 22.04.23 | Markus Hänninen Härkä 2 |
1769 | 8 | 2–3 | 85 % |
| 22.04.23 | Juho Kelhu Härkä 2 |
1717 | 8 | 3–1 | 73 % |
| 22.04.23 | Joonas Lallo Galaxie 1 |
1705 | 8 | 2–3 | 78 % |
| 22.04.23 | Jari "JT" Tamminen Galaxie 1 |
1796 | 8 | 3–1 | 70 % |
| 23.03.23 | Tony Hellström Par Rocks |
1479 | 8 | 3–0 | 94 % |
| 28.02.23 | Joni Rautajoki Korona 1 |
1379 | 8 | 3–0 | 94 % |
| 19.01.23 | Esa Oksa Korona 1 |
1675 | 8 | 3–1 | 74 % |
| 08.12.22 | Tony Hellström Par Rocks |
1479 | 8 | 3–1 | 94 % |
| 17.11.22 | Mikko Nousiainen Korona 1 |
1704 | 8 | 3–1 | 65 % |
| 13.10.22 | Olli-Pekka Virho Korona 1 |
~1864 | 8 | 3–1 | 45 % |
| ~03.03.21 | Aki Mundolin Jaska 1 |
1847 | 8 | 1–3 | 59 % |
| ~17.02.21 | Juha Bergius Bar Koivu 1 |
1606 | 8 | 3–2 | 85 % |
| ~10.02.21 | Jussi Haapasaari Galaxie |
1892 | 10 | 3–1 | 54 % |
| ~27.01.21 | Nuno Francisco Härkä 2 |
1897 | 10 | 0–3 | 53 % |
| ~20.01.21 | Jens Eriksson Par Rocks |
1722 | 8 | 2–3 | 77 % |
| ~13.01.21 | Petteri Forsström Proffa |
1674 | 8 | 3–0 | 81 % |
| ~02.12.20 | Rami Nurmi Bar Koivu 1 |
1713 | 8 | 3–0 | 69 % |
| ~25.11.20 | Jari "JT" Tamminen Galaxie |
1791 | 8 | 3–1 | 64 % |
| ~18.11.20 | Markus Ylitalo Pocket X |
1669 | 8 | 3–0 | 79 % |
| ~04.11.20 | Tony Hellström Par Rocks |
1473 | 8 | 3–0 | 91 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29