Robin Aaltonen
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1648
137 peliä
8-pallo
1659
113 peliä
9-pallo
~1603
23 peliä
10-pallo
~1518
1 peliä
Ura
Pelit
137
Voitto-%
62 %
85–52
Erä-%
56 %
318–252
Vire (10 viimeisintä)
HVHHHVVHVV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Basso 3 Mestaruussarja |
4 | 25 % | 40 % | 1648 |
| 2025 Basso 3 2. divisioona |
12 | 83 % | 65 % | 1648 |
| 2024 Basso 3 3. divisioona |
18 | 67 % | 58 % | 1645 |
| 2023 Tarkkis 4. divisioona |
10 | 60 % | 52 % | 1640 |
| 2022 Viskibassot 2. divisioona |
17 | 59 % | 53 % | 1636 |
| 2020–21 Basso 3 II-Divisioona |
11 | 73 % | 60 % | 1627 |
| 2019–20 Basso 3 II-Divisioona |
10 | 60 % | 55 % | 1621 |
| 2018–19 Basso 3 III-Divisioona |
6 | 67 % | 62 % | 1615 |
| 2017–18 Basso 3 II-Divisioona |
14 | 64 % | 60 % | 1609 |
| 2016–17 Basso 3 I-Divisioona |
18 | 50 % | 49 % | 1600 |
| 2015–16 Basso 3 II-Divisioona |
17 | 59 % | 57 % | ~1594 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 113 | 63 % | 56 % | 1659 |
| 9-pallo | 23 | 61 % | 56 % | ~1603 |
| 10-pallo | 1 | 0 % | 40 % | ~1518 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 03.11.26 | Tommi Laine Galaxie 1 |
1854 | 8 | 0–3 | 24 % |
| 08.10.26 | Kristian Mahnala Moision Olkkari 1 |
1877 | 8 | 3–2 | 17 % |
| 01.10.26 | Martin Langford Pocket 1 |
1847 | 9 | 3–4 | 19 % |
| 17.09.26 | Jussi Haapasaari Galaxie 1 |
1916 | 10 | 2–3 | 17 % |
| 11.04.26 | Jari Saarinen Taurus Iloinen Härkä |
1433 | 8 | 1–3 | 78 % |
| 01.04.26 | Elias Kaartosalmi Poimari |
1571 | 8 | 3–2 | 61 % |
| 26.03.26 | Boris Parkkunen Poimari |
1656 | 9 | 4–3 | 46 % |
| 17.12.25 | Ernest Legayada Satama 1 |
1758 | 8 | 1–3 | 38 % |
| 03.12.25 | Panikos Cleanthous Pirates |
1474 | 8 | 3–1 | 75 % |
| 27.11.25 | Pasi Haaslahti OMG! |
1578 | 8 | 3–0 | 57 % |
| 19.11.25 | Joni Laiho Jaska |
1455 | 8 | 3–2 | 75 % |
| 04.11.25 | Timo Sipilä Poimari |
1535 | 9 | 4–2 | 62 % |
| 22.10.25 | Jaakko Numminen Raision Keilis |
1402 | 8 | 3–0 | 79 % |
| 01.10.25 | Timo Huhta Jaska |
1523 | 9 | 4–1 | 67 % |
| 23.09.25 | Petri Nummi Taurus Iloinen Härkä |
1580 | 9 | 4–2 | 58 % |
| 17.09.25 | Antti Veijola Poimari |
~1171 | 9 | 4–1 | 97 % |
| 12.04.25 | Ilkka Yliportimo Pirates |
1550 | 9 | 0–3 | 67 % |
| 12.04.25 | Ville Virtanen Pirates |
1468 | 9 | 3–1 | 61 % |
| 12.04.25 | Juho Jalo Pirates |
1569 | 9 | 3–2 | 61 % |
| 10.04.25 | Jaakko Lamminpää Empty Pockets |
1603 | 9 | 1–3 | 54 % |
| 03.04.25 | Jaakko Lamminpää Empty Pockets |
1603 | 8 | 3–2 | 53 % |
| 18.03.25 | Tuomas Salonen Proffa 2 |
1632 | 8 | 3–1 | 50 % |
| 11.03.25 | Jaakko Heino Proffa 2 |
1459 | 8 | 3–1 | 73 % |
| 06.03.25 | Jukka-Pekka Sillanpää Proffa 2 |
1548 | 8 | 3–1 | 57 % |
| 25.02.25 | Jonne Vilja Empty Pockets |
1636 | 9 | 2–3 | 51 % |
| 16.01.25 | Jan Sarell Pirates |
1494 | 8 | 3–1 | 68 % |
| 07.01.25 | Jukka-Pekka Sillanpää Proffa 2 |
1549 | 8 | 3–2 | 56 % |
| 17.12.24 | Jani Juutinen Empty Pockets |
1583 | 9 | 2–3 | 54 % |
| 05.12.24 | Pasi Höök Höveli 1 |
1341 | 9 | 3–1 | 79 % |
| 27.11.24 | Marko Linke Jaska |
1715 | 8 | 3–1 | 38 % |
| 31.10.24 | Jani Juutinen Empty Pockets |
1583 | 9 | 0–3 | 52 % |
| 22.10.24 | Daniel Stenlund GalaX |
1422 | 9 | 3–0 | 89 % |
| 09.10.24 | Mika Lehtimäki Jaska |
1352 | 8 | 3–0 | 81 % |
| 26.09.24 | Panikos Cleanthous Pirates |
1474 | 8 | 1–3 | 74 % |
| 20.04.24 | Miro Leino Basso 3 |
1540 | 9 | 3–2 | 56 % |
| 20.04.24 | Marko Linke Jaska |
1712 | 8 | 0–3 | 48 % |
| 20.04.24 | Marko Linke Jaska |
1712 | 8 | 3–1 | 48 % |
| 04.04.24 | Timo Takala Pub Linnunrata 1 |
1482 | 8 | 3–1 | 70 % |
| 27.03.24 | Alzendi "Aziz" Abdulaziz Pub Linnunrata 1 |
1646 | 9 | 3–2 | 55 % |
| 28.02.24 | Antti Nummelin Jaska |
1452 | 9 | 1–3 | 72 % |
| 01.02.24 | Denis Kazistov Phoenix |
1637 | 8 | 0–3 | 46 % |
| 05.12.23 | Tony Jaekel Fox |
1594 | 9 | 3–0 | 46 % |
| 16.11.23 | Tuomas Karmisto Galaxie Shooters |
1311 | 8 | 3–1 | 88 % |
| 02.11.23 | Jarimo Roivas Pub Linnunrata 1 |
1516 | 8 | 2–3 | 77 % |
| 21.03.23 | Erik Wihervuori Raision Keilis |
~1411 | 9 | 3–1 | 74 % |
| 14.03.23 | Sami Maisalo Fox |
1519 | 8 | 3–1 | 67 % |
| 09.03.23 | Aleksi Sippola Iloinen Härkä |
1807 | 9 | 2–3 | 29 % |
| 02.03.23 | – Höveli 1 |
9 | luovutus | ||
| 16.02.23 | Janne Järvelä Flex |
1659 | 8 | 2–3 | 42 % |
| 09.02.23 | Mika "Mäxä" Mäkilä Talli |
1665 | 8 | 3–2 | 50 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29