Ari Niemelä
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1605
191 peliä
8-pallo
1672
110 peliä
9-pallo
1500
25 peliä
10-pallo
1425
36 peliä
Ura
Pelit
191
Voitto-%
44 %
84–107
Erä-%
48 %
380–413
Vire (10 viimeisintä)
HHHHHVHHHH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Bar Koivu 1 Mestaruussarja |
6 | 17 % | 38 % | 1605 |
| 2025 Bar Koivu Mestaruussarja |
17 | 29 % | 39 % | 1606 |
| 2024 Bar Koivu 1. divisioona |
12 | 33 % | 42 % | 1610 |
| 2023 Bar Koivu 1. divisioona |
15 | 40 % | 45 % | 1618 |
| 2022 Bar Koivu 2 2. divisioona |
10 | 70 % | 62 % | 1627 |
| 2020–21 Bar Koivu 1 Mestaruussarja |
15 | 40 % | 45 % | 1639 |
| 2019–20 Bar Koivu 1 Mestaruussarja |
13 | 31 % | 42 % | 1643 |
| 2018–19 Bar Koivu 1 Mestaruussarja |
20 | 30 % | 41 % | 1648 |
| 2017–18 Bar Koivu 1 Mestaruussarja |
20 | 40 % | 46 % | 1655 |
| 2016–17 Bar Koivu 1 I-Divisioona |
19 | 74 % | 70 % | 1663 |
| 2015–16 Bar Koivu 1 II-Divisioona |
17 | 71 % | 65 % | 1663 |
| 2014–15 Pub Pietro I-Divisioona |
7 | 43 % | 50 % | 1658 |
| 2013–14 Koivu Mestaruussarja |
20 | 40 % | 42 % | ~1660 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 20 | 40 % | 42 % | – |
| 8-pallo | 110 | 54 % | 54 % | 1672 |
| 9-pallo | 25 | 32 % | 41 % | 1500 |
| 10-pallo | 36 | 25 % | 40 % | 1425 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 03.11.26 | Timo Leiniö Moision Olkkari 1 |
1723 | 10 | 2–3 | 34 % |
| 27.10.26 | Jesse Mattila Pocket 1 |
1738 | 8 | 1–3 | 33 % |
| 20.10.26 | Arto Henriksson Proffa |
1775 | 8 | 1–3 | 27 % |
| 14.10.26 | Juho Jalo Basso 3 |
1571 | 10 | 2–3 | 58 % |
| 24.09.26 | Joonas Lallo Galaxie 1 |
1728 | 9 | 2–4 | 32 % |
| 17.09.26 | Jesse Aaltonen Moision Olkkari 1 |
1702 | 8 | 3–2 | 38 % |
| 24.02.26 | Tero Konstari Proffa |
1583 | 8 | 1–3 | 56 % |
| 12.02.26 | Torsti Haapio Pirate V |
1790 | 9 | 1–4 | 23 % |
| 04.02.26 | Tony Hellström Par Rocks |
1476 | 8 | 2–3 | 69 % |
| 22.01.26 | Vesa Nieminen Iloinen Härkä |
1721 | 9 | 2–4 | 38 % |
| 15.01.26 | Nuno Francisco Pocket 1 |
1881 | 9 | 1–4 | 15 % |
| 08.01.26 | Miika Merta Korona 1 |
1673 | 8 | 0–3 | 49 % |
| 16.12.25 | Mikko Tuomi Proffa |
1831 | 9 | 3–4 | 24 % |
| 11.12.25 | Tuomas Lindberg Pirate V |
1755 | 8 | 1–3 | 32 % |
| 02.12.25 | Mikko Korvenala Par Rocks |
1809 | 9 | 2–4 | 24 % |
| 27.11.25 | Sami Ollila Galaxie 1 |
1776 | 8 | 1–3 | 32 % |
| 20.11.25 | Sebastian Jokinen Iloinen Härkä |
~1650 | 8 | 3–1 | 48 % |
| 13.11.25 | Jesse Mattila Pocket 1 |
1736 | 8 | 0–3 | 41 % |
| 05.11.25 | Olli-Pekka Virho Korona 1 |
~1860 | 8 | 3–1 | 18 % |
| 29.10.25 | Juho-Antti Uusipere Proffa |
1850 | 8 | 0–3 | 23 % |
| 07.10.25 | Henrik Holmroos Galaxie 1 |
1697 | 8 | 3–2 | 48 % |
| 02.10.25 | Sebastian Jokinen Iloinen Härkä |
~1650 | 9 | 4–2 | 42 % |
| 18.09.25 | Jarimo Roivas Korona 1 |
1521 | 8 | 3–0 | 64 % |
| 08.04.25 | Antti Koivula Galaxie 13 |
1662 | 9 | 0–4 | 46 % |
| 26.03.25 | Torsti Haapio Galaxie 13 |
1794 | 8 | 1–3 | 26 % |
| 06.02.25 | Rasmus Kordelin Pocket X |
1705 | 8 | 2–3 | 44 % |
| 22.01.25 | Aku Nordblom Galaxie 13 |
1988 | 9 | 0–4 | 11 % |
| 14.01.25 | Mikko Nousiainen Korona 1 |
1669 | 9 | 3–4 | 41 % |
| 11.12.24 | Ville Kyynäräinen Aura III |
1451 | 8 | 3–1 | 80 % |
| 27.11.24 | Eetu Oksanen Poimari |
1575 | 9 | 4–2 | 59 % |
| 19.11.24 | Matti Simolin Galaxie 13 |
1506 | 8 | 1–3 | 75 % |
| 14.11.24 | Mikko Nousiainen Korona 1 |
1671 | 9 | 4–3 | 38 % |
| 31.10.24 | Markus Poikonen Korona 2 |
1549 | 8 | 3–1 | 64 % |
| 03.10.24 | Jussi Laaksonen Galaxie 13 |
1686 | 8 | 1–3 | 41 % |
| 24.09.24 | Hannu Idström Korona 1 |
1491 | 9 | 3–4 | 75 % |
| 11.04.24 | Antti Kuopio Iloinen Härkä |
1815 | 9 | 1–4 | 20 % |
| 04.04.24 | Henri Tähtinen Iloinen Härkä |
1678 | 8 | 0–3 | 54 % |
| 27.03.24 | Aleksi Sippola Iloinen Härkä |
1812 | 8 | 3–0 | 29 % |
| 21.03.24 | Jesse Aaltonen BullShit! |
1684 | 8 | 1–3 | 50 % |
| 05.03.24 | Henri Tähtinen Iloinen Härkä |
1677 | 8 | 3–1 | 51 % |
| 15.02.24 | Ville Aholainen Flex |
1678 | 9 | 2–4 | 49 % |
| 30.01.24 | Tom Rantanen Korona 1 |
1656 | 8 | 3–1 | 40 % |
| 24.01.24 | Henri Toivonen BullShit! |
1674 | 8 | 1–3 | 53 % |
| 16.01.24 | Antti Jyrkinen Aura III |
1496 | 8 | 2–3 | 76 % |
| 11.01.24 | Henri Tähtinen Iloinen Härkä |
1677 | 8 | 3–2 | 50 % |
| 30.11.23 | Ville Rinkinen Pocket X |
1718 | 9 | 3–4 | 42 % |
| 22.11.23 | Hannu Idström Korona 1 |
1494 | 9 | 4–2 | 74 % |
| 16.11.23 | Jesse Aaltonen BullShit! |
1682 | 9 | 3–4 | 55 % |
| 01.11.23 | Aleksi Sippola Iloinen Härkä |
1811 | 9 | 0–4 | 36 % |
| 10.10.23 | Jere Salminen Pocket X |
1525 | 9 | 4–2 | 64 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29