Ari Niemelä
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1605
191 peliä
8-pallo
1672
110 peliä
9-pallo
1500
25 peliä
10-pallo
1425
36 peliä
Ura
Pelit
191
Voitto-%
44 %
84–107
Erä-%
48 %
380–413
Vire (10 viimeisintä)
HHHHHVHHHH
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Bar Koivu 1 Mestaruussarja |
6 | 17 % | 38 % | 1605 |
| 2025 Bar Koivu Mestaruussarja |
17 | 29 % | 39 % | 1606 |
| 2024 Bar Koivu 1. divisioona |
12 | 33 % | 42 % | 1610 |
| 2023 Bar Koivu 1. divisioona |
15 | 40 % | 45 % | 1618 |
| 2022 Bar Koivu 2 2. divisioona |
10 | 70 % | 62 % | 1627 |
| 2020–21 Bar Koivu 1 Mestaruussarja |
15 | 40 % | 45 % | 1639 |
| 2019–20 Bar Koivu 1 Mestaruussarja |
13 | 31 % | 42 % | 1643 |
| 2018–19 Bar Koivu 1 Mestaruussarja |
20 | 30 % | 41 % | 1648 |
| 2017–18 Bar Koivu 1 Mestaruussarja |
20 | 40 % | 46 % | 1655 |
| 2016–17 Bar Koivu 1 I-Divisioona |
19 | 74 % | 70 % | 1663 |
| 2015–16 Bar Koivu 1 II-Divisioona |
17 | 71 % | 65 % | 1663 |
| 2014–15 Pub Pietro I-Divisioona |
7 | 43 % | 50 % | 1658 |
| 2013–14 Koivu Mestaruussarja |
20 | 40 % | 42 % | ~1655 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 20 | 40 % | 42 % | |
| 8-pallo | 110 | 54 % | 54 % | 1672 |
| 9-pallo | 25 | 32 % | 41 % | 1500 |
| 10-pallo | 36 | 25 % | 40 % | 1425 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 22.04.23 | Mika "Mäxä" Mäkilä Talli |
1667 | 8 | 3–1 | 59 % |
| 22.04.23 | Aleksi Sippola Iloinen Härkä |
1808 | 9 | 0–3 | 43 % |
| 29.03.23 | Jaakko Koivula Viskibassot |
1411 | 9 | 3–1 | 84 % |
| 14.03.23 | Miikkael "Miksu" Söderlund Flex |
1689 | 9 | 3–2 | 48 % |
| 07.03.23 | Paavo Vaari Raision Keilis |
1677 | 8 | 3–0 | 44 % |
| 16.02.23 | Antti Kuopio Iloinen Härkä |
1819 | 9 | 0–3 | 30 % |
| 01.02.23 | Janne Haltia Viskibassot |
1576 | 8 | 3–1 | 59 % |
| 14.12.22 | Esa Kovanen Fox |
~1338 | 9 | 3–0 | 78 % |
| 03.11.22 | Ismo Reunamäki Raision Keilis |
~1495 | 8 | 3–0 | 72 % |
| 26.10.22 | Pekka Lindholm Fox |
1475 | 8 | 2–3 | 77 % |
| ~03.03.21 | Petteri Forsström Proffa |
1674 | 8 | 3–2 | 49 % |
| ~17.02.21 | Olli-Pekka Lehtinen Pocket 1 |
1617 | 10 | 1–3 | 57 % |
| ~03.02.21 | Tony Hellström Par Rocks |
1473 | 8 | 3–1 | 75 % |
| ~27.01.21 | Aki Mundolin Jaska 1 |
1847 | 8 | 2–3 | 26 % |
| ~20.01.21 | Markku "Tonni" Mäkelä Pocket X |
1684 | 8 | 3–1 | 46 % |
| ~13.01.21 | Jussi Haapasaari Galaxie |
1891 | 10 | 1–3 | 23 % |
| ~02.12.20 | Ville Rinkinen Pocket 1 |
1719 | 8 | 1–3 | 41 % |
| ~25.11.20 | Nuno Francisco Härkä 2 |
1897 | 10 | 0–3 | 22 % |
| ~18.11.20 | Jesper Jakobsson Par Rocks |
1714 | 10 | 0–3 | 45 % |
| ~11.11.20 | Pasi Mettälä Jaska 1 |
1777 | 8 | 3–1 | 26 % |
| ~04.11.20 | Markku "Tonni" Mäkelä Pocket X |
1684 | 8 | 3–1 | 45 % |
| ~28.10.20 | Martin Langford Galaxie |
1824 | 8 | 2–3 | 31 % |
| ~21.10.20 | Arto Henriksson Proffa |
1765 | 8 | 2–3 | 46 % |
| ~14.10.20 | Rasmus Kordelin Pocket 1 |
1692 | 10 | 3–1 | 49 % |
| ~07.10.20 | Ari Sinervo Härkä 2 |
1803 | 10 | 1–3 | 30 % |
| ~05.02.20 | Ville Lintula Pocket 1 |
1726 | 10 | 1–3 | 42 % |
| ~29.01.20 | Jesse Aaltonen Moision Olkkari 1 |
1655 | 8 | 1–3 | 56 % |
| ~22.01.20 | Jimmy Wikman Härkä2 |
~1871 | 8 | 1–3 | 20 % |
| ~15.01.20 | Janne Järvelä Jaska 1 |
1662 | 8 | 3–1 | 48 % |
| ~04.12.19 | Janina Rosten Galaxie |
1637 | 8 | 3–2 | 54 % |
| ~27.11.19 | Eino Laihonen Pocket 1 |
~1772 | 8 | 2–3 | 34 % |
| ~20.11.19 | Joni Aaltonen Moision Olkkari 1 |
1637 | 10 | 1–3 | 59 % |
| ~13.11.19 | Juho Kelhu Härkä2 |
1724 | 10 | 3–0 | 40 % |
| ~06.11.19 | Tomi Kangas Jaska 1 |
1863 | 8 | 0–3 | 21 % |
| ~23.10.19 | Tony Silvan Proffa |
1744 | 8 | 0–3 | 50 % |
| ~16.10.19 | Joonas Lallo Galaxie |
1701 | 8 | 2–3 | 50 % |
| ~09.10.19 | Ville Rinkinen Pocket 1 |
1721 | 10 | 2–3 | 40 % |
| ~02.10.19 | Jesse Aaltonen Moision Olkkari 1 |
1654 | 10 | 3–1 | 52 % |
| ~10.04.19 | Hannu Idström korona 1 |
1498 | 8 | 3–1 | 73 % |
| ~03.04.19 | Teemu Mononen korona 1 |
1527 | 10 | 3–2 | 62 % |
| ~27.03.19 | Hannu Idström korona 1 |
1498 | 10 | 3–0 | 71 % |
| ~20.03.19 | – korona 1 |
8 | luovutus | ||
| ~13.03.19 | Janne Järvelä Jaska1 |
1663 | 10 | 2–3 | 51 % |
| ~06.03.19 | Tien "Honkki" Hoang Lam Basso1 |
1767 | 10 | 2–3 | 34 % |
| ~27.02.19 | Ville Rinkinen Pocket 1 |
1723 | 10 | 1–3 | 44 % |
| ~13.02.19 | Santeri Alanko Bilis ja Meininki |
1560 | 10 | 3–2 | 69 % |
| ~06.02.19 | Mikko Tuomi Proffa |
1805 | 8 | 1–3 | 39 % |
| ~30.01.19 | Nuno Francisco Härkä2 |
1884 | 10 | 1–3 | 26 % |
| ~23.01.19 | Jari "JT" Tamminen Galaxie 1 |
1799 | 8 | 1–3 | 28 % |
| ~16.01.19 | Mikko Nieminen Gbilis |
1578 | 10 | 3–0 | 69 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29