Tomi Salminen
Talli
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1705
81 peliä
8-pallo
1717
49 peliä
9-pallo
~1740
12 peliä
10-pallo
~1384
8 peliä
Ura
Pelit
81
Voitto-%
56 %
45–36
Erä-%
53 %
165–146
Vire (10 viimeisintä)
HVHVVVVVVV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2025 Talli 1. divisioona |
11 | 73 % | 65 % | 1705 |
| 2024 Talli 2. divisioona |
12 | 75 % | 67 % | 1703 |
| 2023 Talli 2. divisioona |
13 | 62 % | 55 % | 1697 |
| 2022 Talli 2. divisioona |
11 | 82 % | 70 % | 1690 |
| 2016–17 Pocket kakkonen Mestaruussarja |
7 | 29 % | 30 % | 1623 |
| 2015–16 BK kakkonen Mestaruussarja |
15 | 40 % | 44 % | 1618 |
| 2013–14 Biljardikahvila Mestaruussarja |
12 | 25 % | 33 % | ~1608 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| Laji ei tiedossa | 12 | 25 % | 33 % | |
| 8-pallo | 49 | 61 % | 56 % | 1717 |
| 9-pallo | 12 | 83 % | 73 % | ~1740 |
| 10-pallo | 8 | 25 % | 32 % | ~1384 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 03.03.26 | Arttu Wahlström Flex |
1721 | 8 | 2–3 | 46 % |
| 26.02.26 | Esa "Essi" Aho Habby Bull |
1538 | 8 | 3–0 | 71 % |
| 28.01.26 | Jaakko Ruohisto Aura III |
1744 | 8 | 0–3 | 45 % |
| 15.01.26 | Jarkko Kylander Moision Olkkari 1 |
1672 | 8 | 3–1 | 50 % |
| 16.12.25 | Kim Laakso Habby Bull |
~1304 | 8 | 3–0 | 91 % |
| 11.12.25 | Timo Leiniö Pocket X |
1724 | 8 | 3–2 | 46 % |
| 27.11.25 | Sami Enroth Aura III |
~1502 | 8 | 3–1 | 85 % |
| 30.10.25 | Jesse Strömberg Habby Bull |
1593 | 9 | 4–1 | 63 % |
| 21.10.25 | Niko Mäkelä Pocket X |
1579 | 9 | 4–2 | 57 % |
| 16.10.25 | Topias Lehtovaara Taimon Krouvi |
1504 | 9 | 4–0 | 77 % |
| 02.10.25 | Joni Salovaara Flex |
1547 | 8 | 1–3 | 67 % |
| 12.04.25 | Jesse Aaltonen Moision Olkkari 1 |
1693 | 9 | 3–2 | 54 % |
| 12.04.25 | Joni Aaltonen Moision Olkkari 1 |
1664 | 9 | 3–2 | 53 % |
| 12.04.25 | Joona Koivisto Moision Olkkari 1 |
1818 | 8 | 0–3 | 26 % |
| 30.01.25 | Jani Rautio OMG! |
1560 | 8 | 1–3 | 69 % |
| 23.01.25 | Jesse Aaltonen Moision Olkkari 1 |
1690 | 8 | 3–1 | 55 % |
| 18.12.24 | Mikko Nissilä Fox |
1609 | 8 | 3–0 | 62 % |
| 12.12.24 | Jari Kraft Raision Keilis |
1346 | 8 | 3–0 | 87 % |
| 28.11.24 | Jani Rautio OMG! |
1560 | 9 | 3–0 | 61 % |
| 07.11.24 | Toni Finnholm Cotton 1 |
1618 | 8 | 3–0 | 51 % |
| 17.10.24 | Jari Saarinen Taurus Iloinen Härkä |
1431 | 8 | 2–3 | 85 % |
| 03.10.24 | Jesse Aaltonen Moision Olkkari 1 |
1687 | 8 | 3–0 | 45 % |
| 19.09.24 | Toni Finnholm Cotton 1 |
1619 | 8 | 3–1 | 45 % |
| 20.04.24 | Manu Randell Raision Keilis 2 |
1611 | 9 | 3–0 | 56 % |
| 20.04.24 | Erkka Kettunen Raision Keilis 2 |
1649 | 8 | 3–2 | 47 % |
| 20.04.24 | Henri "Pötkö" Väisänen Galaxie 3 |
1780 | 8 | 0–3 | 34 % |
| 09.04.24 | Tero Honko Cotton 1 |
1494 | 8 | 3–2 | 69 % |
| 26.03.24 | Toni Finnholm Cotton 1 |
1623 | 8 | 1–3 | 47 % |
| 19.03.24 | Jussi Laaksonen Galaxie 3 |
1688 | 8 | 3–2 | 38 % |
| 14.03.24 | Lauri Kauppinen Cotton 1 |
1470 | 9 | 2–3 | 74 % |
| 06.03.24 | Eetu Oksanen Poimari |
1575 | 8 | 2–3 | 67 % |
| 07.02.24 | Markus Poikonen Korona 2 |
1549 | 8 | 3–2 | 64 % |
| 23.01.24 | Torsti Haapio Galaxie 3 |
1806 | 8 | 1–3 | 25 % |
| 18.01.24 | Lauri Kauppinen Cotton 1 |
1470 | 8 | 3–1 | 75 % |
| 11.01.24 | Heikki Virta Poimari |
1370 | 9 | 3–0 | 86 % |
| 16.11.23 | Matti Simolin Galaxie 3 |
1503 | 8 | 3–1 | 72 % |
| 22.04.23 | Hanna Iivonen Bar Koivu 2 |
1403 | 9 | 0–3 | 79 % |
| 22.04.23 | Hanna Iivonen Bar Koivu 2 |
1403 | 8 | 3–1 | 79 % |
| 05.04.23 | Mikael Granholm Raision Keilis |
1643 | 8 | 3–2 | 45 % |
| 14.03.23 | Mikael Granholm Raision Keilis |
1643 | 8 | 3–2 | 43 % |
| 02.03.23 | Sami Laaksonen Iloinen Härkä |
1654 | 8 | 3–0 | 42 % |
| 16.02.23 | Olli Kyynäräinen Höveli 1 |
1283 | 8 | 3–0 | 88 % |
| 09.02.23 | Jaakko Koivula Viskibassot |
1411 | 9 | 3–0 | 75 % |
| 02.02.23 | Jouni Niemelä Flex |
1666 | 9 | 3–0 | 37 % |
| 13.12.22 | Henri "Möyne" Vesterinen Iloinen Härkä |
1438 | 8 | 3–1 | 59 % |
| 22.11.22 | Miikkael "Miksu" Söderlund Flex |
1689 | 8 | 1–3 | 33 % |
| 16.11.22 | Tero Loimovuori Bar Koivu 2 |
1680 | 8 | 3–0 | 25 % |
| ~08.02.17 | Markus Kanervo Tapper`s Inn |
1548 | 10 | 0–3 | 53 % |
| ~25.01.17 | Janne Haltia Basso II |
1605 | 8 | 0–3 | 41 % |
| ~11.01.17 | Juha Bergius Pocket 1 |
1620 | 8 | 3–1 | 36 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29