Aleksi Kojo
Kaudet 2013–21 arkistosta (~ = päivä arvioitu viikosta).
Yleinen
1571
133 peliä
8-pallo
1602
116 peliä
9-pallo
~1584
12 peliä
10-pallo
~1231
5 peliä
Ura
Pelit
133
Voitto-%
53 %
71–62
Erä-%
52 %
290–263
Vire (10 viimeisintä)
HHHVVHVVVV
Kausittain
| Kausi | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 2026 Cotton 1 2. divisioona |
3 | 0 % | 29 % | 1571 |
| 2025 Cotton 1 3. divisioona |
12 | 75 % | 64 % | 1573 |
| 2024 Cotton 1 2. divisioona |
6 | 50 % | 44 % | 1571 |
| 2023 Cotton 1 2. divisioona |
3 | 33 % | 43 % | 1571 |
| 2022 Cotton 1 1. divisioona |
9 | 33 % | 43 % | 1572 |
| 2020–21 Cotton 1 III-Divisioona |
11 | 82 % | 71 % | 1576 |
| 2019–20 Cotton II-Divisioona |
11 | 45 % | 48 % | 1573 |
| 2018–19 cotton pub II-Divisioona |
13 | 54 % | 55 % | 1570 |
| 2017–18 Cotton I-Divisioona |
14 | 43 % | 43 % | 1565 |
| 2016–17 Cotton Pub I-Divisioona |
20 | 45 % | 48 % | 1564 |
| 2015–16 Cotton pub I-Divisioona |
18 | 61 % | 56 % | 1566 |
| 2014–15 Cottun pub II-Divisioona |
13 | 62 % | 60 % | ~1567 |
Pelimuodoittain
| Peli | Pelit | Voitto-% | Erä-% | Luokitus |
|---|---|---|---|---|
| 8-pallo | 116 | 55 % | 54 % | 1602 |
| 9-pallo | 12 | 58 % | 53 % | ~1584 |
| 10-pallo | 5 | 0 % | 12 % | ~1231 |
Pelihistoria
| Pvm | Vastustaja | Vast. luok. | Peli | Erät | Ennuste |
|---|---|---|---|---|---|
| 22.10.26 | Kimmo Lamminen Tuopin Bilis |
1644 | 10 | 1–3 | 43 % |
| 15.10.26 | Jonne Vilja Empty Pockets |
1638 | 10 | 0–3 | 43 % |
| 30.09.26 | Johannes Heinävaara Aura III |
1630 | 9 | 3–4 | 44 % |
| 11.04.26 | Kasper Grönroos Empty Pockets |
1496 | 9 | 3–0 | 61 % |
| 11.04.26 | Niko Karhu Empty Pockets |
1483 | 8 | 3–1 | 63 % |
| 31.03.26 | Antton Laine Korona 2 |
1592 | 8 | 1–3 | 52 % |
| 05.02.26 | Joona Ståhlstöm Korona 2 |
1450 | 8 | 3–1 | 59 % |
| 29.01.26 | Mikko Sinisalo Proffa 2 |
1614 | 9 | 3–2 | 42 % |
| 17.12.25 | Jani Juutinen Empty Pockets |
1580 | 9 | 3–1 | 51 % |
| 04.12.25 | Joona Ståhlstöm Korona 2 |
1451 | 8 | 3–1 | 56 % |
| 06.11.25 | Nico "Hauttis" Hautamäki Höveli 1 |
1361 | 8 | 3–0 | 73 % |
| 30.10.25 | Jani Juutinen Empty Pockets |
1580 | 9 | 2–3 | 47 % |
| 09.10.25 | Jukka-Pekka Sillanpää Proffa 2 |
1547 | 8 | 3–1 | 49 % |
| 25.09.25 | Samuli Siimes Bar Koivu 3 |
1545 | 9 | 0–3 | 59 % |
| 18.09.25 | Olli Kyynäräinen Höveli 1 |
1285 | 9 | 3–1 | 84 % |
| 23.01.25 | Markus Ylitalo Satama 1 |
1695 | 8 | 2–3 | 36 % |
| 18.12.24 | Paavo Vaari Raision Keilis |
1670 | 8 | 0–3 | 35 % |
| 12.12.24 | Petri Kalliokorpi Taurus Iloinen Härkä |
1494 | 9 | 3–2 | 67 % |
| 07.11.24 | Markus Kanervo Talli |
1582 | 9 | 3–2 | 44 % |
| 22.10.24 | Jari Saarinen Taurus Iloinen Härkä |
1432 | 8 | 1–3 | 75 % |
| 10.10.24 | Eero Junnila Moision Olkkari 1 |
1423 | 9 | 3–2 | 72 % |
| 11.01.24 | Erkka Kettunen Raision Keilis 2 |
1650 | 8 | 2–3 | 35 % |
| 16.11.23 | Elias Kaartosalmi Poimari |
1568 | 8 | 1–3 | 56 % |
| 26.10.23 | Toni Kallio Korona 2 |
1592 | 8 | 3–2 | 51 % |
| 23.03.23 | Rami Arvola Pocket X |
1331 | 8 | 3–1 | 79 % |
| 02.03.23 | Juho Toivonen Satama 2 |
1522 | 8 | 3–0 | 60 % |
| 19.01.23 | Jani Suokas Taimon Krouvi |
1609 | 8 | 0–3 | 54 % |
| 08.12.22 | Jussi Salovaara Pirate V |
1688 | 9 | 2–4 | 34 % |
| 01.12.22 | Marko Parkkola Aura III |
1661 | 8 | 2–3 | 34 % |
| 15.11.22 | Markku "Tonni" Mäkelä Pocket X |
1680 | 8 | 0–3 | 38 % |
| 03.11.22 | Khanh Hoang Basson pelimiehet |
~1395 | 8 | 3–0 | 61 % |
| 19.10.22 | Teemu Levonen Pirate V |
1719 | 9 | 3–4 | 31 % |
| 13.10.22 | Jaakko Ruohisto Aura III |
1744 | 8 | 0–3 | 27 % |
| ~03.03.21 | Ville Hiltunen Proffa 2 |
1396 | 8 | 3–1 | 79 % |
| ~17.02.21 | Jukka Pasanen Korona 2 |
~1381 | 8 | 2–3 | 80 % |
| ~10.02.21 | Petri Lehto Iloinen Härkä |
1584 | 8 | 1–3 | 54 % |
| ~03.02.21 | Ilmari Siltala Naapuri 2 |
1534 | 8 | 3–2 | 62 % |
| ~13.01.21 | Veli-Matti Ahia Talli |
1561 | 8 | 3–2 | 54 % |
| ~09.12.20 | Sami Saksi Proffa 2 |
1397 | 8 | 3–0 | 77 % |
| ~25.11.20 | Henri "Möyne" Vesterinen Iloinen Härkä |
1443 | 8 | 3–0 | 68 % |
| ~04.11.20 | Nico Vuorinen Satama 1 |
1652 | 8 | 3–0 | 32 % |
| ~28.10.20 | Sami Vuorisalo Talli |
1613 | 8 | 3–0 | 41 % |
| ~21.10.20 | Mikko Sinisalo Proffa 2 |
1587 | 8 | 3–1 | 55 % |
| ~30.09.20 | Ilmari Siltala Naapuri 2 |
1532 | 8 | 3–0 | 57 % |
| ~26.02.20 | Jarno Suhonen Bar Koivu 2 |
1684 | 8 | 0–3 | 29 % |
| ~12.02.20 | Karri Laisti Satama1 |
1449 | 8 | 2–3 | 65 % |
| ~29.01.20 | Ilmari Siltala Naapuri 2 |
1530 | 8 | 3–1 | 52 % |
| ~22.01.20 | Jani Alho MysteryPocket |
1645 | 8 | 1–3 | 35 % |
| ~15.01.20 | Juho Jalo Basso 3 |
1586 | 8 | 3–2 | 44 % |
| ~20.11.19 | Jonne Vilja Empty Pockets |
1584 | 8 | 1–3 | 59 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29