Ranking
Sarjat kauden 2026 mukaan (pelaajan viimeisin joukkue). Luokitus on koko uran ajalta (myös arkiston kaudet 2013–21).
| # | Pelaaja | Luokitus | Pelit | Voitto-% |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Sami Jokinen
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1891 | 43 | 91 % |
| 2 | Johannes Kauhanen
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1869 | 52 | 85 % |
| 3 | Kai Keihola
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1775 | 46 | 83 % |
| 4 | Atte Paloniemi
Talli · 1. divisioona |
1740 | 35 | 83 % |
| 5 | Nuno Francisco
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1737 | 87 | 70 % |
| 6 | Juho-Antti Uusipere
Proffa · Mestaruussarja |
1732 | 73 | 75 % |
| 7 | Jussi Haapasaari
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1695 | 129 | 65 % |
| 8 | Tomi Kangas
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1693 | 66 | 67 % |
| 9 | Mathias Willstedt
Par Rocks · Mestaruussarja |
1682 | 77 | 69 % |
| 10 | Lassi Heiskanen
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1679 | 41 | 56 % |
| 11 | Ari Sinervo
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1677 | 25 | 76 % |
| 12 | Iivo Gylden
Satama 1 · 1. divisioona |
1670 | 35 | 60 % |
| 13 | Pasi Mettälä
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1653 | 25 | 60 % |
| 14 | Aki Mundolin
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
1652 | 56 | 64 % |
| 15 | Mikko Tuomi
Proffa · Mestaruussarja |
1640 | 33 | 64 % |
| 16 | Joona Koivisto
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1635 | 44 | 70 % |
| 17 | Joonas Lallo
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1630 | 28 | 57 % |
| 18 | Kristian Mahnala
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
~1630 | 8 | 75 % |
| 19 | Martin Langford
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1625 | 41 | 61 % |
| 20 | Bryan Dela Cruz
Pocket 1 · Mestaruussarja |
~1623 | 3 | 100 % |
| 21 | Ville Lintula
Pocket 1 · Mestaruussarja |
~1619 | 19 | 63 % |
| 22 | Arto Henriksson
Proffa · Mestaruussarja |
~1612 | 7 | 71 % |
| 23 | Tommi Laine
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1612 | 55 | 53 % |
| 24 | Pertti Muurainen
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
~1591 | 21 | 57 % |
| 25 | Lauri Linden
Taimon Krouvi · 1. divisioona |
~1591 | 21 | 62 % |
| 26 | Joni Louhela
Satama 1 · 1. divisioona |
~1583 | 10 | 50 % |
| 27 | Mikko Nousiainen
Korona 1 · 1. divisioona |
~1583 | 16 | 50 % |
| 28 | Miikkael "Miksu" Söderlund
Tuopin Bilis · 2. divisioona |
1582 | 29 | 52 % |
| 29 | Jesper Jakobsson
Par Rocks · Mestaruussarja |
1581 | 50 | 48 % |
| 30 | Petri Lempinen
Höveli 1 · 3. divisioona |
1581 | 43 | 58 % |
| 31 | Tien "Honkki" Hoang Lam
Basso 3 · Mestaruussarja |
1579 | 63 | 56 % |
| 32 | Jari "JT" Tamminen
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
1576 | 25 | 44 % |
| 33 | Henri Tähtinen
OMG! · 1. divisioona |
~1573 | 4 | 75 % |
| 34 | Jukka Limo
Proffa · Mestaruussarja |
1569 | 48 | 48 % |
| 35 | Teemu Levonen
Pirate V · 1. divisioona |
~1568 | 10 | 80 % |
| 36 | Heikki Vainikka
Taurus Iloinen Härkä · 1. divisioona |
~1567 | 5 | 40 % |
| 37 | Niko Mäki
Proffa · Mestaruussarja |
~1565 | 17 | 59 % |
| 38 | Riku Hautamäki
Basso 3 · Mestaruussarja |
~1565 | 1 | 100 % |
| 39 | Jaakko Ruohisto
Aura III · 2. divisioona |
~1563 | 15 | 67 % |
| 40 | Jarno Suhonen
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
~1563 | 7 | 71 % |
| 41 | Jussi Salovaara
Pirate V · 1. divisioona |
1558 | 34 | 53 % |
| 42 | Jesse Saajala
OMG! · 1. divisioona |
~1558 | 6 | 67 % |
| 43 | Tuomas Lindberg
Pirate V · 1. divisioona |
1558 | 40 | 52 % |
| 44 | Jesse Mattila
Pocket 1 · Mestaruussarja |
1556 | 43 | 51 % |
| 45 | Manu Randell
Raision Keilis · 3. divisioona |
~1556 | 6 | 67 % |
| 46 | Tony Silvan
Pocket 1 · Mestaruussarja |
~1554 | 15 | 47 % |
| 47 | Ville Rinkinen
Pocket X · 1. divisioona |
1554 | 41 | 51 % |
| 48 | Juho Kelhu
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1551 | 29 | 52 % |
| 49 | Jussi Rautiainen
Bar Koivu 2 · 3. divisioona |
~1550 | 1 | 100 % |
| 50 | Mats Lindström
Par Rocks · Mestaruussarja |
~1549 | 1 | 100 % |
| 51 | Otto Haaki
Proffa 2 · 2. divisioona |
~1546 | 1 | 100 % |
| 52 | Juha Bergius
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1541 | 27 | 44 % |
| 53 | Santtu Penttilä
Taimon Krouvi · 1. divisioona |
1538 | 54 | 48 % |
| 54 | Roni Silvennoinen
Proffa · Mestaruussarja |
1538 | 28 | 54 % |
| 55 | Tony Launilahti
Bar Koivu 2 · 3. divisioona |
~1536 | 5 | 60 % |
| 56 | Sami Vanne
Raision Keilis · 3. divisioona |
~1535 | 2 | 100 % |
| 57 | Marko Linke
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
~1535 | 3 | 67 % |
| 58 | Marko Kolehmainen
Satama 1 · 1. divisioona |
~1534 | 13 | 54 % |
| 59 | Henrik Holmroos
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
~1534 | 1 | 100 % |
| 60 | Jani Lehtonen
OMG! · 1. divisioona |
~1532 | 12 | 42 % |
| 61 | Petteri Forsström
Proffa · Mestaruussarja |
~1531 | 21 | 52 % |
| 62 | Linus Weppling
Par Rocks · Mestaruussarja |
~1530 | 3 | 33 % |
| 63 | Mikael Haapaniemi
Pocket 1 · Mestaruussarja |
~1530 | 3 | 67 % |
| 64 | Antti Kallioinen
Proffa · Mestaruussarja |
~1527 | 7 | 43 % |
| 65 | Ville Aholainen
Flex Pub · 5. divisioona |
1527 | 45 | 44 % |
| 66 | Vesa Nieminen
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
~1527 | 1 | 100 % |
| 67 | Jani Korhonen
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
~1527 | 2 | 50 % |
| 68 | Markus Ylitalo
Satama 1 · 1. divisioona |
~1527 | 12 | 50 % |
| 69 | Lauri Raittio
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
~1527 | 2 | 50 % |
| 70 | Niko Mäkelä
Pocket X · 1. divisioona |
1519 | 25 | 48 % |
| 71 | Robin Aaltonen
Basso 3 · Mestaruussarja |
~1518 | 1 | 0 % |
| 72 | Tom Rantanen
Pub Jaska · 3. divisioona |
~1517 | 17 | 53 % |
| 73 | Esa Oksa
Korona 1 · 1. divisioona |
~1512 | 15 | 47 % |
| 74 | Mika "Mäxä" Mäkilä
Talli · 1. divisioona |
1512 | 40 | 38 % |
| 75 | Juho Toivonen
Habby Bull · 2. divisioona |
~1511 | 3 | 100 % |
| 76 | Johan Sjödahl
Par Rocks · Mestaruussarja |
~1510 | 10 | 50 % |
| 77 | Boris Parkkunen
Poimari · 2. divisioona |
~1507 | 7 | 71 % |
| 78 | Mikko Korvenala
Par Rocks · Mestaruussarja |
~1506 | 1 | 0 % |
| 79 | Niklas Hörkkö
Satama 1 · 1. divisioona |
~1505 | 1 | 100 % |
| 80 | Jami Müller
Proffa · Mestaruussarja |
~1504 | 22 | 41 % |
| 81 | Jere Salminen
Pocket X · 1. divisioona |
~1504 | 15 | 47 % |
| 82 | Niko Sjölund
Galaxie 3 · 4. divisioona |
1502 | 31 | 48 % |
| 83 | Joni Aaltonen
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1502 | 63 | 44 % |
| 84 | Kimmo Lamminen
Tuopin Bilis · 2. divisioona |
~1501 | 4 | 100 % |
| 85 | Jari "Peku" Viljanen
Jams · 3. divisioona |
~1493 | 11 | 64 % |
| 86 | Antti Toivonen
Bar Koivu 2 · 3. divisioona |
~1492 | 2 | 0 % |
| 87 | Markku "Tonni" Mäkelä
Pocket X · 1. divisioona |
~1490 | 11 | 45 % |
| 88 | Ville Virtanen
Cantina Pirate · 3. divisioona |
~1490 | 3 | 33 % |
| 89 | Tero Konstari
Proffa · Mestaruussarja |
~1490 | 24 | 46 % |
| 90 | Iisko Toivonen
Basso 4 · 4. divisioona |
~1489 | 6 | 33 % |
| 91 | Rami Tulonen
Aura III · 2. divisioona |
~1487 | 6 | 50 % |
| 92 | Paavo Vaari
Raision Keilis · 3. divisioona |
1487 | 25 | 52 % |
| 93 | Risto Kankaanpää
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1486 | 49 | 41 % |
| 94 | Jussi Korhonen
Talli · 1. divisioona |
~1484 | 10 | 30 % |
| 95 | Erkka Kettunen
Raision Keilis · 3. divisioona |
~1484 | 6 | 33 % |
| 96 | Marko "Tikko" Hietikko
Taurus Iloinen Härkä · 1. divisioona |
~1481 | 1 | 100 % |
| 97 | Riku Laine
Basso 4 · 4. divisioona |
~1481 | 1 | 0 % |
| 98 | Tuomas Timisjärvi
Aura III · 2. divisioona |
~1477 | 5 | 60 % |
| 99 | Sami Aaltonen
Pocket 1 · Mestaruussarja |
~1471 | 4 | 25 % |
| 100 | Esa Juvala
Taimon Krouvi · 1. divisioona |
~1470 | 20 | 40 % |
| 101 | Mikael Granholm
Raision Keilis · 3. divisioona |
1469 | 28 | 43 % |
| 102 | Roni Ruohonen
Basso 3 · Mestaruussarja |
~1466 | 1 | 0 % |
| 103 | Johannes Heinävaara
Aura III · 2. divisioona |
~1466 | 1 | 100 % |
| 104 | Tomi Hämälainen
Satama 1 · 1. divisioona |
~1465 | 6 | 33 % |
| 105 | Santeri Alanko
Pirate V · 1. divisioona |
~1463 | 19 | 42 % |
| 106 | Tero Loimovuori
Pocket X · 1. divisioona |
~1463 | 2 | 0 % |
| 107 | Toni Miettinen
Satama 1 · 1. divisioona |
~1462 | 16 | 50 % |
| 108 | Eetu Fromholdt
Pirate V · 1. divisioona |
~1461 | 6 | 33 % |
| 109 | Janne Järvelä
Flex Pub · 5. divisioona |
~1458 | 17 | 24 % |
| 110 | Petri Kalliokorpi
Taurus Iloinen Härkä · 1. divisioona |
~1458 | 4 | 50 % |
| 111 | Niko Hörkkö
Poimari · 2. divisioona |
~1457 | 5 | 20 % |
| 112 | Sami Ollila
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
~1457 | 6 | 33 % |
| 113 | Mikko Jokinen
Poimari · 2. divisioona |
~1457 | 15 | 47 % |
| 114 | Jesse Aaltonen
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
~1453 | 20 | 45 % |
| 115 | Rami Nurmi
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
~1453 | 17 | 41 % |
| 116 | Petri Elo
Galaxie Shooters · 4. divisioona |
~1453 | 2 | 50 % |
| 117 | Torsti Haapio
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
~1449 | 3 | 33 % |
| 118 | Ville Sarkki
Satama 1 · 1. divisioona |
~1447 | 5 | 20 % |
| 119 | Jonne Vilja
Empty Pockets · 2. divisioona |
~1447 | 4 | 50 % |
| 120 | Kari Hautamäki
Höveli 1 · 3. divisioona |
~1447 | 4 | 25 % |
| 121 | Miro Leino
Basso 3 · Mestaruussarja |
~1446 | 4 | 50 % |
| 122 | Juho Jalo
Basso 3 · Mestaruussarja |
~1443 | 5 | 20 % |
| 123 | Teemu Pursiainen
Höveli 1 · 3. divisioona |
~1443 | 3 | 0 % |
| 124 | Jari Kakko
Pub Linnunpönttö · 4. divisioona |
~1442 | 3 | 33 % |
| 125 | Joni Rautajoki
Korona 1 · 1. divisioona |
~1441 | 3 | 67 % |
| 126 | Henri "Möyne" Vesterinen
Habby Bull · 2. divisioona |
~1440 | 7 | 29 % |
| 127 | Petteri Räty
Habby Bull · 2. divisioona |
~1440 | 10 | 30 % |
| 128 | Roope Vähätalo
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
~1440 | 3 | 0 % |
| 129 | Sami Hovi
Taurus Iloinen Härkä · 1. divisioona |
~1439 | 1 | 100 % |
| 130 | Vesa Sjöblom
Tuopin Bilis · 2. divisioona |
~1438 | 12 | 33 % |
| 131 | Joni Laiho
Pub Jaska · 3. divisioona |
~1434 | 19 | 42 % |
| 132 | Reko Suomi
Höveli 1 · 3. divisioona |
~1433 | 1 | 100 % |
| 133 | Nico Vuorinen
Tuopin Bilis · 2. divisioona |
~1433 | 8 | 25 % |
| 134 | Sami Harjula
Cotton 1 · 2. divisioona |
~1433 | 1 | 100 % |
| 135 | Timo Huhta
Pub Jaska · 3. divisioona |
~1429 | 18 | 44 % |
| 136 | Mika Keto
Cantina Pirate · 3. divisioona |
~1428 | 2 | 50 % |
| 137 | Henri Toivonen
Iloinen Härkä · Mestaruussarja |
~1428 | 6 | 17 % |
| 138 | Ari Niemelä
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
1425 | 36 | 25 % |
| 139 | Tomi Aho
Basso 3 · Mestaruussarja |
~1419 | 2 | 0 % |
| 140 | Timo Leiniö
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
1415 | 25 | 36 % |
| 141 | Jarno Heinonen
Talli · 1. divisioona |
~1414 | 2 | 50 % |
| 142 | Hannu Idström
Korona 1 · 1. divisioona |
~1413 | 20 | 35 % |
| 143 | Lassi Hujanen
Proffa 2 · 2. divisioona |
~1408 | 1 | 100 % |
| 144 | Joni Salovaara
Korona 1 · 1. divisioona |
~1407 | 16 | 38 % |
| 145 | Miika Merta
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
~1404 | 7 | 29 % |
| 146 | Jesse Laihonen
Proffa · Mestaruussarja |
~1403 | 6 | 17 % |
| 147 | Lauri Salmi
Empty Pockets · 2. divisioona |
~1402 | 1 | 100 % |
| 148 | Jan Salminen
Pocket X · 1. divisioona |
~1402 | 1 | 0 % |
| 149 | Jaakko Numminen
OMG! · 1. divisioona |
~1400 | 2 | 0 % |
| 150 | Tuomas Salonen
Proffa 2 · 2. divisioona |
~1400 | 2 | 50 % |
| 151 | Nuutti Uusitalo
Pocket X · 1. divisioona |
~1394 | 3 | 0 % |
| 152 | Toni Kallio
Korona 2 · 2. divisioona |
~1392 | 2 | 50 % |
| 153 | Xhavit Matoshi
Pocket 1 · Mestaruussarja |
~1391 | 7 | 0 % |
| 154 | Tommi Peltonen
Semafori · 3. divisioona |
~1391 | 1 | 0 % |
| 155 | Jarkko Kylander
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
~1391 | 9 | 22 % |
| 156 | Eero Junnila
Moision Olkkari 1 · Mestaruussarja |
~1391 | 14 | 21 % |
| 157 | Niko Karhu
Empty Pockets · 2. divisioona |
~1386 | 1 | 0 % |
| 158 | Janne Tolonen
Bar Koivu 2 · 3. divisioona |
~1384 | 1 | 0 % |
| 159 | Elias Kaartosalmi
Poimari · 2. divisioona |
~1383 | 3 | 67 % |
| 160 | Mikael Karjalainen
Galaxie Shooters · 4. divisioona |
~1383 | 2 | 50 % |
| 161 | Antton Laine
Habby Bull · 2. divisioona |
~1381 | 2 | 50 % |
| 162 | Mikko Sinisalo
Proffa 2 · 2. divisioona |
~1381 | 2 | 50 % |
| 163 | Ari Lågas
Korona 1 · 1. divisioona |
~1376 | 15 | 20 % |
| 164 | Toni Hannula
Tuopin Bilis · 2. divisioona |
~1375 | 22 | 27 % |
| 165 | Joona Ståhlstöm
Korona 2 · 2. divisioona |
~1375 | 1 | 0 % |
| 166 | Toni Johansson
Galaxie 1 · Mestaruussarja |
~1374 | 3 | 0 % |
| 167 | Samuli Siimes
Korona 2 · 2. divisioona |
~1370 | 3 | 33 % |
| 168 | Antti Jyrkinen
Aura III · 2. divisioona |
~1370 | 1 | 0 % |
| 169 | Miika Laukkanen
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
~1369 | 1 | 0 % |
| 170 | Jesse Huhtanen
Pirate V · 1. divisioona |
~1367 | 22 | 18 % |
| 171 | Lauri Kauppinen
Cotton 1 · 2. divisioona |
~1367 | 5 | 20 % |
| 172 | Jere Peltonen
Taimon Krouvi · 1. divisioona |
~1366 | 1 | 0 % |
| 173 | Harto Saarinen
Proffa 2 · 2. divisioona |
~1365 | 1 | 0 % |
| 174 | Pasi Haaslahti
OMG! · 1. divisioona |
~1361 | 22 | 23 % |
| 175 | Onni Vaininen
Aura III · 2. divisioona |
~1359 | 1 | 0 % |
| 176 | Hannu Moilanen
Bar Koivu 1 · Mestaruussarja |
~1351 | 12 | 8 % |
| 177 | Kasper Grönroos
Empty Pockets · 2. divisioona |
~1346 | 1 | 0 % |
| 178 | Fransic Jay de Leon
Cotton 1 · 2. divisioona |
~1337 | 1 | 0 % |
| 179 | Juha Vuorenpää
Moision Olkkari 2 · 4. divisioona |
~1336 | 9 | 11 % |
| 180 | Jesse Strömberg
Habby Bull · 2. divisioona |
~1335 | 3 | 0 % |
| 181 | Ralf Brass
Satama 1 · 1. divisioona |
~1331 | 15 | 20 % |
| 182 | Tero Kangasjärvi
Korona 2 · 2. divisioona |
~1328 | 1 | 0 % |
| 183 | Ville Hiltunen
Proffa 2 · 2. divisioona |
~1324 | 2 | 0 % |
| 184 | Tuomas Rantasalo
Pocket X · 1. divisioona |
~1324 | 7 | 0 % |
| 185 | Tony Hellström
Par Rocks · Mestaruussarja |
~1311 | 22 | 27 % |
| 186 | Karoliina Taipale
Pocket X · 1. divisioona |
~1303 | 4 | 0 % |
| 187 | Esa Järvinen
Höveli 2 · 5. divisioona |
~1287 | 15 | 13 % |
| 188 | Markus Kanervo
Talli · 1. divisioona |
~1286 | 19 | 16 % |
| 189 | Jari Palonen
Pub Jaska · 3. divisioona |
~1285 | 7 | 0 % |
| 190 | Sami Ek
Satama 2 · 4. divisioona |
~1266 | 11 | 9 % |
| 191 | Aleksi Kojo
Cotton 1 · 2. divisioona |
~1231 | 5 | 0 % |
Päivitetty 05.11.26 12:29